Moodle
> Čeština pro každodenní komunikaci A2+
Zpět na výpis kurzů

Čeština pro každodenní komunikaci A2+

Kurz je určen studentům, kteří prošli kurzy A2/I a A2/II, ale potřebují si úroveň upevnit, zopakovat si gramatiku a slovní zásobu na A2 a zlepšit se zejména v mluvení a poslechu, ale i čtení i psaní. Kurz je vhodný pro studující, kteří dokončili učebnici Čeština expres 4, Česky krok za krokem 1, případně i studujícím nižších úrovní, například dokončili Češtinu expres 3, ale chtěli by zvolit rychlejší tempo. Také je vhodný pro studenty, kteří začali studovat na B1, ale kurz pro ně byl příliš těžký, a rádi by si základy zopakovali, než půjdou dál.

V kurzu si tak za dva semestry dobře procvičíte a zopakujete to, co již znáte, a zároveň si rozšíříte své znalosti. Nejedná se o kurz na zkoušku pro trvalý pobyt, ale na danou úroveň vás dobře připraví.

Probíraná gramatika obsahuje z pádů hlubší studium (substantiva, adjektiva i různé druhy zájmen) lokálu singuláru, dativu sg., instrumentálu sg., nominativu a akuzativu plurálu (mužský rod životný i neživotný) a genitivu pl. Ze sloves se probírá reflexivní pasivum, imperativ a slovesa s jednotlivými pády. Dále je obsahem stupňování adjektiv i adverbií a vztažné věty.

Slovní zásoba je na následující témata: práce a studium, zdraví, jídlo, sport a trávení volného času, lidské vlastnosti, plánování času, vlastní život a volba povolání.

Používaná učebnice je moderní se zajímavými tématy, články na čtení i na poslech a videem. Každá lekce obsahuje téma pro psaní textů/esejů, které vám učitelka může dle domluvy zadat. Součástí je cvičebnice s množstvím cvičení na domácí opakování a přípravu.

Kurz je dvousemestrální a prezenční, probíhá jednou týdně v prostorách Kabinetu studia jazyků a je vyučován českou učitelkou, která je schopná objasnit některé jevy i v angličtině. Výuka probíhá s přihlédnutím k profesním potřebám pracovníků ve vědě a výzkumu.

 


 

Úroveň kurzu A2+
Vstupní úroveň A2
Zaměření CzComm.A2+
Forma prezenční 1x týdně
Termín 16.09.2024 - 13.06.2025
Časová náročnost 1x týdně 90 min.
Kde Praha
Počet semestrů 2
Počet týdnu v semestru 17
Termíny konání skupin
Lektor Kdy Učebna
Lenka Korbelová čtvrtek 09:45 1

Cena za semestr

4500,- / 500,- (AV)

Další kurzy

cs
Čeština pro každodenní komunikaci - úplní začátečníci

prezenční 1x týdně

Obecné kurzy

Anna Christou ,
Lenka Korbelová
,
Kateřina Bezdíčková
A1/I
jap
Obecná japonština - úplní začátečníci

prezenční 1x týdně

Obecné kurzy

Martin Sedláček
A1
cs
A1/II
Čeština pro slovanské posluchače A2/I ONLINE

online

Obecné kurzy

Marta Pistoriusová
A2/I