Moodle
> Čeština pro ukrajinské posluchače A2/II – 2x týdně KOMBINOVANÝ
Zpět na výpis kurzů

Čeština pro ukrajinské posluchače A2/II – 2x týdně KOMBINOVANÝ

Kurz je určen mírně pokročilým studentům, kteří češtinu studovali v našem kurzu A2/I nebo v jiných kurzech získali základy češtiny. Předpokládá se, že uchazeč má probranou učebnici Čeština expres 3, nebo alespoň 18 lekcí z učebnice Česky krok za krokem 1, případně absolvoval cca 200 x 45min lekcí v předchozích kurzech. Posluchači v kurzu si osvojí znalosti na úrovni A2 a od druhého semestru začnou studovat na B1.

Kurz je určen posluchačům z Ukrajiny a při výuce bude přihlédnuto k jejich specifickým jazykovým potřebám. Kurz probíhá kombinovanou formou dvakrát týdně, proto je intenzivnější a během jednoho roku byste se měli dostat přibližně do poloviny úrovně B1. 

Z gramatiky se se zejména probírají všechny pády v plurálu, imperativ, slovesný vid, pasivum, zájmena a adverbia. Dále se opakuje a probírá genitiv a lokál plurálu, slovesný vid, imperativ a modální slovesa a více do hloubky pak přítomný, minulý a budoucí čas a kondicionál.

Z komunikačních a lexikálních témat je obsahem téma nákupů, vyřizování věcí na úřadech, práce, domácí mazlíčci, etapy života a vzdělávání, vaření a cestování po Česku a různé akce, téma bydlení a popis bytu a téma zdraví.

Kurz je veden komunikativně, tak aby byl praktický a pro posluchače zajímavý. Výuka probíhá s přihlédnutím k profesním potřebám pracovníků ve vědě a výzkumu. Kurz učí dvě zkušené české učitelky, která jsou schopny některé jevy objasnit i v angličtině a ruštině.

Učebnice lze zakoupit s oporou v angličtině, němčině, ruštině, polštině, ukrajinštině a španělštině.

Čas: 10.00 - 11.30

Pondělí - prezenčně

Středa - online
 

Úroveň kurzu A2/II
Vstupní úroveň A2/I
Zaměření CzComm.A2/II Ukrajinci - 2x týdně kombinovaný
Forma kombinovaný částečně online
Termín 16.09.2024 - 13.06.2025
Časová náročnost 2x týdně 90 min.
Kde Praha
Počet semestrů 2
Počet týdnu v semestru 17
Termíny konání skupin
Lektor Kdy Učebna
Barbora Mironovič středa 09:45 -
Kateřina Bezdíčková pondělí 09:45 2

Cena za semestr

8500,- / 500,- (AV)