Moodle
> Čeština pro každodenní komunikaci B1/I – 2x týdně
Zpět na výpis kurzů

Čeština pro každodenní komunikaci B1/I – 2x týdně

Kurz je určen studentům, kteří jsou na úrovni A2 a chtějí se během dvou semestrů dostat na úroveň B1. Kurz bude probíhat 90 min dvakrát týdně, v pondělí a ve středu ráno a vyučují ho dvě kvalifikované učitelky. Předpokládá se účast na obou výukových dnech, takže jde o poměrně intenzívní výuku. Je tedy ideální pro ty, kdo se chtějí rychle posunout na prahovou úroveň v češtině a mohou investovat tento čas do studia.

Kurz nepřipravuje přímo ke zkoušce pro občanství B1/certifikované zkoušce B1, ale úlohy ve výukovém materiálu jsou takové, aby vás na danou úroveň dobře připravil.

Probíraná gramatika obsahuje z pádů: genitiv, dativ, vokativ, lokál a instrumentál plurálu a studují se substantiva, adjektiva i osobní a přivlastňovací zájmena. Ze sloves je probírán důkladněji přítomný, minulý čas a budoucí čas, vid, kondicionál, rozkazovací způsob a trpný rod. Dále se budeme věnovat časovým vyjádřením, spojkám a mnohým dalším věcem.

Konverzační témata a slovní zásoba jsou na následující témata: popis člověka a jeho povahy, nákupy, studium, bydlení, zdraví, svátky, cestování či počasí.

Učebnice je moderní, se zajímavými texty, audiem i videem. V každé lekci je zajímavý písemný úkol, který vám učitelka může zadat. Cvičebnice obsahuje dost cvičení pro procvičení látky.

Kurz je dvousemestrální a prezenční, probíhá dvakrát týdně v prostorách Kabinetu studia jazyků a je vyučován českými učitelkami, z nichž jedna vyučuje v pondělí a jedna ve středu. Učitelky si vzájemně předávají informace a koordinují se mezi sebou. Učitelky umí anglicky, takže jsou schopné objasnit některé jevy i v angličtině. Výuka probíhá s přihlédnutím k profesním potřebám pracovníků ve vědě a výzkumu.

 


 

Úroveň kurzu B1/I
Vstupní úroveň A2/II
Zaměření CzComm.B1/I - 2x týdně
Forma prezenční 2x týdně
Termín 16.09.2024 - 13.06.2025
Časová náročnost 2x týdně 90 min.
Kde Praha
Počet semestrů 2
Počet týdnu v semestru 17
Termíny konání skupin
Lektor Kdy Učebna
Kamila Linková pondělí 08:00 1
Kateřina Bezdíčková středa 08:00 2

Cena za semestr

8500,- / 500,- (AV)

Další kurzy

cs
Čeština pro každodenní komunikaci - úplní začátečníci

prezenční 1x týdně

Obecné kurzy

Anna Christou ,
Lenka Korbelová
,
Kateřina Bezdíčková
A1/I
jap
Obecná japonština - úplní začátečníci

prezenční 1x týdně

Obecné kurzy

Martin Sedláček
A1